Co vše pro nás realitní kancelář udělá?

Může se zdát, že prodej nemovitosti je lehkou záležitostí. Jednoduše si určíte prodejní cenu, za kterou chcete svou nemovitost prodat, zadáte inzerát a za několik týdnů máte peníze na účtě. Realita je bohužel jiná.

Někdy může proběhnout prodej nemovitosti hladce, jindy může být ale velmi komplikovaný a zároveň i riskantní. Pokud nejste obchodníkem a s prodejem nemovitostí nemáte žádné zkušenosti, je lepší využít služeb profesionálů, tedy realitních kanceláří. Kvalitní realitní kancelář poskytuje veškeré služby od stanovení a doporučení tržní ceny nemovitosti přes právní servis až po vyřízení a podání daňového přiznání k dani z převodu nemovitostí.

Proč spolupracovat s realitní kanceláří?

Spolupráce s realitní kanceláří vám přinese spousty výhod. Nejenže vám ušetří čas, energii a finance, ale jisti, že můžete si být jisti, že vaše nemovitost bude prodána za nejlepší možnou cenu. Správný realitní makléř umí vyjednávat. Ale umí nejen vyjednávat, ale také ukázat a popsat stav nemovitosti, která odpovídá skutečnosti. Zároveň máte zajištěnou vyšší bezpečnost při sjednávání obchodu a podpisu smlouvy. 

Výhody spolupráce s realitní kanceláří:
  • úspora času,
  • úspora vašich financí,
  • garance ceny, 
  • vyšší bezpečnost.

Souhrn služeb realitní kanceláře

1. Zpracování dokumentace

Zpracování dokumentace k nemovitosti, půdorysům, prověření vlastnických práv nemovitosti, právních vad nemovitosti atd.

2. Profesionální nafocení nemovitosti

Vytvoření prezentace nemovitosti profesionálním fotografem s profesionálním fotoaparátem. Případně vám realitní kancelář pomůže s přípravou nemovitosti k prezentaci - tzv. homestaging. Jde v podstatě o vizuální úpravu, tedy uspořádání nábytku, sladění barevných schémat a doplňků, nastavení osvětlení, odstranění rušivých elementů.

3. Marketing nemovitosti

Realitní kancelář vám pomůže s inzercí nemovitosti na nejnavštěvovanějších realitních serverech a zároveň osloví vlastní databázi zájemců. Může využít i dalších zajímavých kanálů, jako jsou reklamní poutače na nemovitosti, inzerce v tištěných médiích, vytvoření videa nemovitosti, apod. Realitní kanceláře investují do propagací nemovitostí podstatně vysoké částky, díky čemuž osloví opravdu velkou skupinu potencionálních klientů. Mají tak vyšší pravděpodobnost, že naleznou solidního kupce. 

4. Prohlídky nemovitosti

Dále zajistí a uskuteční prohlídky dané nemovitosti s prověřenými zájemci bez vaší nutné účasti.

5. Právní služby

Díky spolupráci s různými odborníky - advokát, notář, právník, apod., máte zajištěn kompletní servis a pomoc s veškerou administrací spojenou s prodejem nemovitosti. Realitní makléř vám pomůže s vypracováním komplexní smluvní dokumentace, například rezervační smlouvy, smlouvy o smlouvě budoucí kupní/nájemní, nájemní/kupní smlouvy, apod. Také vám pomůže se zajištěním úschovy kupní ceny, podání návrhu na vklad převodu vlastnictví na příslušný katastrální úřad i s dalšími úkony.

6. Poprodejní služby

V neposlední řadě zajistí odvod daně z převodu nemovitosti, převody energií na nového majitele, pojištění, vypracovnání daňového přiznání po převodu nemovitosti nebo zajištění stěhování.


Byla pro Vás tato informace užitečná?

Hledat otázku a odpověď
Zeptejte se nás
Položit dotaz
Zavolejte ZDARMA
800 123 900

Za bezpečnost vašich
nemovitostí ručí

Michal Vejvoda | realitní specialista

Najdu vám byt, kterému budete říkat domov

Ing. Michal Vejvoda
realitní specialista
Jiřina Vejvodová | vedení společnosti , realitní specialistka

Mám radost, když plníme sny o bydlení

Jiřina Vejvodová
vedení společnosti , realitní specialistka